KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12398485
nr 1239 8485
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Kvinna, Tahiti, signerad. 52x17
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 4 mars 2019
kl 19:49:34
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman